Міжнародна кваліфікаційна програма бойового хортингу – поясна система Всесвітньої федерації бойового хортингу. International Combat Horting Qualification Program.

  Міжнародна кваліфікаційна програма бойового хортингу

Основні положення

Будь-яка людина, що ознайомилася з даною Програмою та прийшла в спортивний зал, відповідно обладнаний під тренувальні заняття бойовим хортингом, має право взяти участь у пробному навчальному занятті, випробувати тренувальне устаткування, отримати консультацію інструктора, відповіді на запитання, які цікавлять і стосуються методики тренування з бойового хортингу, й роз'яснення положень даної Міжнародної кваліфікаційної програми.

Спортсмен-початківець будь-якого віку, який виявив бажання займатися бойовим хортингом, має змогу придбати тренувальний костюм  (комплект спортивного одягу), у який входить куртка і брюки темно-синього кольору, а також пояс початкової кваліфікації. У теплу й жарку пору року спортсмени можуть тренуютися в шортах, навесні й восени, коли в спортивному залі прохолодно, або в холодну пору року, тренування проводяться в повній хортовці (куртка, брюки, пояс). По команді інструктора, при необхідності куртку можна знімати й займатися тільки в штанях. Костюм хортовка в системі виду спорту передбачена тільки темно-синього кольору, з вишитою нагрудною емблемою з лівої сторони. Згідно Правил етикету, тренувальний костюм у бойовому хортингу повинен бути завжди охайного вигляду, чистим, без поривів та інших ушкоджень. Пояс спортсмена бойового хортингу підкреслює його рівень підготовки та кваліфікаційний ступінь. Відповідно до даної Програми, кваліфікація в бойовому хортингу відзначається поясом і підтверджується відповідними документами: сертифікатом, який підтверджує ступінь, і позначкою в Міжнародній заліковій книжці спортсмена бойового хортингу "International Combat Horting Passport", про пройдений семінар, на якому спортсменові привласнено даний ступінь. На кожному семінарі з бойового хортингу проводиться атестаційний тест - "Rank-test" на кваліфікаційні ступені - «Ранк» - (Rank). Якщо спортсмен успішно пройшов ранк-тест, отримав відповідну відмітку керівника місцевої, регіональної, національної федерації в кваліфікаційній книжці спортсмена бойового хортингу - Комбат-Хортинг-Паспорті, він носить кваліфікаційний пояс для підперезування куртки хортовки, що виділяє даного спортсмена на заходах, як власника певного кваліфікаційного ступеня (ранка) у системі бойового хортингу.  

За активністю участі людини в роботі й членстві у спортивній організації - Всесвітня федерація бойового хортингу, ступені розрізняються на три групи:
  1. Учнівські ступені (кольорові пояси) – з 0 по 10 учнівський ранк.
  2. Викладацькі ступені (чорний пояс) – інструктор (1 і 2 інструкторський ранк), майстер (1-3 майстерський ранк), міжнародний майстер (4-6 майстерський ранк), заслужений майстер (7-9 майстерський ранк).
  3. Адміністративні ступені – керівник клубу, міської або районної місцевої організації, регіональний представник, національний представник.
Спортивними ступенями, на які проводяться офіційні ранк-тести з теоретичної і фізичної підготовки є: учнівські й викладацькі ступені.

Адміністративні ступені в бойовому хортингу є представницькими і присвоюються людині, яка наділяється певними повноваженнями та правом розвитку бойового хортингу в призначеному регіоні.

Рівень підготовки в спортивних (учнівських і викладацьких) ступенях виділяється кольором поясу. На кольоровому поясі розташовуються вишиті смуги, які відповідають ранку бойового хортингу. Кожна смуга відзначає певний ранк.

Відповідно до Програми, претенденти на учнівський ступінь здають кваліфікаційний тест, що складається з 15 основних пунктів. Претенденти на майстерський ступінь здають кваліфікаційні вимоги, що складаються з 12 пунктів.

Людина, яка готується одержати адміністративний ступінь і представницькі повноваження від Всесвітньої федерації бойового хортингу на керівника клубу, району, міста, регіону, національного представника, повинна провести певну організаторську роботу з розвитку даного виду спорту у себе в регіоні, країні, а також на офіційному майстер-тесті продемонструвати знання принципів побудови федерації бойового хортингу, як міжнародної виховної системи, уміння й навички базової техніки бойового хортингу, постійно підтримувати себе в гарній спортивній формі, беручи участь у регіональних, національних і міжнародних семінарах.

Спортсмен, який бажає підвищити спортивну кваліфікацію повинен заздалегідь готуватися до тесту. Якщо на початковому етапі занять (перший учнівський рівень - синій, жовтий, зелений пояси) спортсмен демонструє тільки фізичну підготовку й базові технічні навички, то на більш високий ступінь (другий учнівський рівень - червоний, коричневий пояси) йому необхідно у своєму спортивному клубі бойового хортингу вести активне спортивне життя, мати здорову спортивну життєву позицію й показувати в цьому приклад починаючим спортсменам. Для цього в програмі на кожний ступінь існує ряд умов, необхідних для подання заявки на черговий спортивний ступінь. Це робиться через те, що бойовий хортинг є для людини не тільки видом спорту й повноконтактним єдиноборством, а й досконалою виховною системою підготовки, адже спортсмен, який займається, привчається приносити користь не тільки собі, а й суспільству своєю добропорядною і гідною поведінкою та вчинками.

Спортсмен, який виявив особливе старання на тренуваннях і в житті клубу, активно брав участь в організації спортивної роботи, у змаганнях і семінарських заняттях, отримує дозвіл (рекомендацію) тренера-інструктора й представника регіону (представника країни), може бути допущений до тесту на підвищення через один учнівський ступінь. Для контролю за виконанням даних вимог  Програми, спортсмен перед участю в ранк-тесті повинен надати рекомендацію органа, що направляє його для підвищення ступеня. Без даної рекомендації, спортсмен не виконуючий у підготовчому періоді даних вимог, на черговий ранк-тест не допускається. За грубі порушення правил поведінки в клубі, норм етикету бойового хортингу, дискредитацію авторитету організації, спортсмен може бути виключений із членів місцевої, регіональної, національної федерації, і автоматично із членів Всесвітньої федерації бойового хортингу.

Дані вимоги Програми є єдиними й обов'язковими для контролю виконання нормативів на всіх офіційних атестаціях з бойового хортингу в усіх країнах світу.

Послідовність та умови отримання ступенів з бойового хортингу

 

УЧНІВСЬКІ СТУПЕНІ БОЙОВОГО ХОРТИНГУ 

Класифікація учнівських ступенів

По зростанню учнівські ступені розрізняються за відмітними ознаками.

ПЕРШИЙ УЧНІВСЬКИЙ РІВЕНЬ - МОЛОДШІ УЧНІВСЬКІ СТУПЕНІ:

0 ранк – привласнюється людині в день запису в клуб бойового хортингу. Відмітні знаки: хортовка із темно-синім поясом без смуг;

1 ранк – Відмітні знаки: темно-синій пояс з однією смугою жовтого кольору;

2 ранк – Відмітні знаки: темно-синій пояс з двома смугами жовтого кольору;
3 ранк Відмітні знаки: жовтий пояс без смуг;
4 ранк Відмітні знаки: жовтий пояс з однією смугою зеленого кольору;
5 ранк Відмітні знаки: зелений пояс без смуг;

6 ранк Відмітні знаки: зелений пояс з однією смугою червоного кольору.

ДРУГИЙ УЧНІВСЬКИЙ РІВЕНЬ - СТАРШІ УЧНІВСЬКІ СТУПЕНІ:

7 ранк Відмітні знаки: червоний пояс без смуг;

8 ранк Відмітні знаки: червоний пояс з однією смугою коричневого кольору;

9 ранк Відмітні знаки: коричневий пояс без смуг - СТАРШИЙ УЧЕНЬ;

10 ранк Відмітні знаки: коричневий пояс з однією смугою золотого кольору - ПОМІЧНИК ІНСТРУКТОРА.
РАНКВимоги програмиКОЛІР ПОЯСУДокумент підтвердження
Молодший учнівський рівень - синій і жовтий пояс
0

0 ранк – привласнюється людині в день запису до клубу бойового хортингу. Відмітні знаки: хортовка із синім поясом без смуг

Привласнюється в день зарахування до клубу бойового хортингу

1
1 ранк – Відмітні знаки: синій пояс з однією смугою жовтого кольору.
Атестація на 1 учнівський ранк дозволяється володарю 0 ранка початківця після не менше 3 місяців занять.
Вимоги кваліфікаційної програми на 1, 2, 3 ранк
2

2 ранк – Відмітні знаки: синій пояс з двома смугами жовтого кольору.

Атестація на 2 ранк дозволяється володарю 1 учнівського ранка після не менше 4 місяців занять.

Вимоги кваліфікаційної програми на 1, 2, 3 ранк

3

3 ранк – Відмітні знаки: жовтий пояс без смуг.

 

Атестація на 3 ранк дозволяється володарю 2 учнівського ранка після не менше 5 місяців занять.

Вимоги кваліфікаційної програми на 1, 2, 3 ранк

4

4 ранк – Відмітні знаки: жовтий пояс з однією смугою зеленого кольору.

 

Атестація на 4 ранк дозволяється володарю 3 учнівського ранка після не менше 6 місяців занять.

 

Єдині вимоги спортивної програми на 4, 5, 6 ранк

Середній учнівський рівень - зелений пояс
5

5 ранк – Відмітні знаки: зелений пояс без смуг.

На зелений пояс 5 ранк має право здавати особа від 12 років, володар 4-го учнівського ранка після не менше 6 місяців занять.

Єдині вимоги спортивної програми на 4, 5, 6 ранк

6

6 ранк – Відмітні знаки: зелений пояс з однією смугою червоного кольору.

 

Атестація на 6 ранк дозволяється володарю 5 учнівського ранка після не менше 6 місяців занять.

 

Єдині вимоги спортивної програми на 4, 5, 6 ранк

Старший учнівський рівень - червоний і коричневий пояс
7

7 ранк – Відмітні знаки: червоний пояс без смуг.

На червоний пояс 7 ранк має право здавати особа від 13 років, володар 6-го учнівського ранку після не менше 6 місяців занять.

Єдині вимоги спортивної програми на 7, 8, 9 ранк

8

8 ранк – Відмітні знаки: червоний пояс з однією смугою коричневого кольору.
На червоний пояс 8 ранк має право здавати володар 7-го учнівського ранку після не менше 6 місяців занять.

Єдині вимоги спортивної програми на 7, 8, 9 ранк

9
9 ранк – Відмітні знаки: коричневий пояс без смуг - СТАРШИЙ УЧЕНЬ.
На 9 ранк має право здавати особа від 15 років, володар 8-го учнівського ранку після не менше 1 року занять.
Єдині вимоги спортивної програми на 7, 8, 9 ранк
10
10 ранк – Відмітні знаки: коричневий пояс з однією смугою золотого кольору - ПОМІЧНИК ІНСТРУКТОРА.
На 10 ранк має право здавати особа від 16 років, володар 9-го учнівського ранку після не менше 1 року занять.
Єдині вимоги спортивної програми на 7, 8, 9 ранк

ВИКЛАДАЦЬКІ СТУПЕНІ БОЙОВОГО ХОРТИНГУ

 Класифікація викладацьких ступенів

За зростанням викладацькі ступені розрізняються чотирьох рівнів

Перший викладацький рівеньІНСТРУКТОР З БОЙОВОГО ХОРТИНГУ

1 інструкторський ранк (інструктор) – Відмітні знаки: чорний пояс без смуг;

2 інструкторський ранк (старший інструктор) – Відмітні знаки: чорний пояс з однією червоною смугою;


Другий викладацький рівеньМАЙСТЕР З БОЙОВОГО ХОРТИНГУ

1 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з однією смугою;

2 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з двома смугами;

3 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з трьома смугами.

 

Третій викладацький рівеньМІЖНАРОДНИЙ МАЙСТЕР З БОЙОВОГО ХОРТИНГУ

4 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з чотирьма смугами;

5 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з п'ятьма смугами. 

6 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - шість смуг.

 

Вищий викладацький рівеньЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР З БОЙОВОГО ХОРТИНГУ - GRAND MASTER OF COMBAT HORTING

7 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - сім смуг;

8 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - вісім смуг;

9 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - дев'ять смуг.

 

Засновник бойового мистецтва

10 майстерський ранк – Відмітні знаки:  пояс чорного кольору - десять смуг. Керівник організації, засновник бойового хортингу, носить чорний пояс без смуг з повагою до пройденого шляху усіх володарів чорних поясів.

РАНКВимоги Міжнародної ПрограмиКОЛІР ПОЯСУПідтверджуючі документи
Перший викладацький рівень - Інструктор з бойового хортингу - володар чорного поясу
1

1 інструкторський ранк інструктор з бойового хортингу.

Відмітні знаки: чорний пояс без смуг.

На 1 інструкторський ранк має право здавати особа від 17 років, володар 10-го учнівського ранку після не менше 1 року занять.

Вимоги спортивної програми на 1 інструкторський ранк

2

2 інструкторський ранк – старший інструктор з бойового хортингу.

Відмітні знаки: чорний пояс з однією червоною смугою.

На 2 інструкторський ранк має право здавати особа від 18 років, володар 1-го інструкторського ранку після не менше 1 року.
Вимоги спортивної програми на 2 інструкторський ранк
Другий викладацький рівень - Майстер з бойового хортингу
1

1 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з однією смугою.

На 1 майстерський ранк має право здавати особа від 19 років, володар 2-го інструкторського ранку після не менше 1 року володіння попереднім ступенем.

Вимоги спортивної програми на 1, 2, 3 майстерський ранк

 
2

2 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з двома смугами.

На 2 майстерський ранк має право здавати особа від 21 року, володар 1-го майстерського ранку після не менше 2 років володіння попереднім ступенем.

Вимоги спортивної програми на 1, 2, 3 майстерський ранк

3

3 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з трьома смугами.

На 3 майстерський ранк має право здавати особа від 24 років, володар 2-го майстерського ранку після не менше 3 років володіння попереднім ступенем.

Вимоги спортивної програми на 1, 2, 3 майстерський ранк

Третій викладацький рівень - Міжнародний майстер з бойового хортингу
- INTERNATIONAL MASTER OF COMBAT HORTING
4

4 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з чотирьма смугами.

На 4 майстерський ранк має право здавати особа від 28 років, володар 3-го майстерського ранку після не менше 4 років володіння попереднімступенем.

Вимоги спортивної програми на 1, 2, 3 міжнародний майстерський ранк

5
5 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс з п'ятьма смугами.
На 5 майстерський ранк має право здавати особа від 35 років (початок спортивного ветеранського віку), володар 4-го майстерського ранку після не менше 5 років володіння попереднім ступенем.
Вимоги спортивної програми на 1, 2, 3 міжнародний майстерський ранк
6

6 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - шість смуг.

На 6 майстерський ранк має право здавати особа від 43 років, володар 5-го майстерського ранку після не менше 6 років володіння попереднім ступенем.

Вимоги спортивної програми на 1, 2, 3 міжнародний майстерський ранк

Вищий викладацький рівень - Заслужений майстер з бойового хортингу
- GRAND MASTER OF COMBAT HORTING
Просвоюється за видатні заслуги у розвитку бойового хортингу у світі
7

7 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - сім смуг.

Звання заслуженого майстра бойового хортингу 7 майстерський ранк може бути присвоєно особі від 50 років, володару 6-го майстерського ранку після не менше 7 років володіння попереднім ступенем.

8

8 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - вісім смуг.

 

Звання заслуженого майстра бойового хортингу 8 майстерський ранк може бути присвоєно особі від 60 років, володару 7-го майстерського ранку після не менше 8 років володіння попереднім ступенем.

 

9

9 майстерський ранк – Відмітні знаки: чорний пояс - дев'ять смуг.

 

 

Звання заслуженого майстра бойового хортингу 9 майстерський ранк може бути присвоєно особі від 70 років, володару 8-го майстерського ранку після не менше 10 років володіння попереднім ступенем.

 

Засновник бойового мистецтва
10

10 майстерський ранк – Відмітні знаки:  пояс чорного кольору - десять смуг. Керівник організації, засновник бойового хортингу може носити чорний пояс зі смугами або без смуг з повагою до пройденого шляху усіх володарів чорних поясів з бойового хортингу.

Засновник хортингу та бойового хортингу, Президент Всесвітньої федерації бойового хортингу Едуард Єрьоменко (Eduard Yeromenko) має вищий ступінь з бойового хортингу, впроваджує загальну систему кваліфікаційних ступенів з  бойового хортингу в усіх країнах світу, особисто підписує сертифікати, які підтверджують майстерський ступінь з бойового хортингу та представницькі документи.

АДМІНІСТРАТИВНІ СТУПЕНІ З БОЙОВОГО ХОРТИНГУ

Класифікація адміністративних ступенів

За розподілом представницьких повноважень адміністративні ступені розрізняються трьох рівнів, що враховуються у зворотному порядку:

Третій адміністративний рівень Президент клубу, міської, районної організації бойового хортингу
3

"Head of club, Representative of the National Organization" 

Президент міської, районної федерації, клубу

Має почесний кваліфікаційний ступінь з бойового хортингу - 1 МАЙСТЕРСЬКИЙ РАНК.

Керівник клубу, президент міської та районної федерації

Другий адміністративний рівень Регіональний представник
 2

"Regional Representative, Regional Federations President" 

Президент обласної федерації, Регіональний представник

Має почесний кваліфікаційний ступінь з бойового хортингу - 3 МАЙСТЕРСЬКИЙ РАНК.

Регіональний представник, президент обласної федерації

Перший адміністративний рівень Національний представник
1

"Country Representative, National Federations President"

Президент національної федерації, представник країни

Має почесний кваліфікаційний ступінь з бойового хортингу - 5 МАЙСТЕРСЬКИЙ РАНК.

Національний представник, президент національної федерації

Особа, яка отримала адміністративне звання представника і набула почесного спортивного ступеня бойового хортингу: 1 майстерський ранк (3 адміністративний рівень), 3 майстерський ранк (2 адміністративний рівень), 5 майстерський ранк (1 адміністративний рівень), але професійно займається бойовим хортингом, пройшла офіційний ранк-тест, отримала офіційні підтверджуючі документи і здобула відповідний спортивний ступінь згідно даної Програми, дана особа має право носити затверджені відмітні знаки розрізнення відповідної отриманої кваліфікації. Таке поводження офіційного представника особливо поважається і заохочується в організації та спортивному співтоваристві бойового хортингу.

  МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ЩО ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ З БОЙОВОГО ХОРТИНГУ

Єрьоменко Е. А. Міжнародна кваліфікаційна програма бойового хортингу : монографія / Е. А. Єрьоменко // Мін-во освіти і науки України, Університет ДФС України, Національна федерація бойового хортингу України. – Київ : ГС «НФБХУ», 2021. – 200 с.
Єрьоменко Е. Поясна система та підвищення кваліфікації спортсменів бойового хортингу / Е. Єрьоменко // Теорія і методика хортингу. – 2018. – Вип. 9. – С. 200–213.
Терен А. А. Атестація на підвищення ступеня з бойового хортингу як тестування підготовленості спортсменів / А. А. Терен, Е. А. Єрьоменко, В. В. Вєхтєв // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 14–15 листопада 2019 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2019. – С. 897–912.
Єрьоменко Е. А. Методика проведення іспиту на підвищення кваліфікаційного рівня в бойовому хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 14–15 листопада 2019 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2019. – С. 913–932.
Єрьоменко Е. А. Атестаційні вимоги поясної системи бойового хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 04–05 січня 2021 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2021. – Ч. 1. – С. 792–809.
Єрьоменко Е. А. Система присвоєння ступенів бойового хортингу : монографія / Е. А. Єрьоменко // Мін-во освіти і науки України, Університет ДФС України, ГС «Національна федерація бойового хортингу України. – Київ : ГС «НФБХУ», 2021. – 188 с.
Єрьоменко Е. А. Особливості техніко-тактичної підготовки спортсменів бойового хортингу високої кваліфікації : монографія / Е. А. Єрьоменко // Мін-во освіти і науки України, Університет ДФС України. – Ірпінь, 2020. – 466 с.
Єрьоменко Е. А. Кваліфікаційна система бойового хортингу : монографія / Е. А. Єрьоменко ; Мін-во освіти і науки України, Університет ДФС України, Національна федерація бойового хортингу України. – К : ГС «НФБХУ», 2020. – 155 с.
Єрьоменко Е. А. Вимоги міжнародної атестаційної програми з бойового хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 04–05 січня 2021 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2021. – С. 953–973.
Єрьоменко Е. А. Програма технічної підготовки спортсменів для атестації на пояс з бойового хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 04–05 січня 2021 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2021. – Ч. 2. – С. 976–996.
Єрьоменко Е. А. Основи підвищення кваліфікаційного ступеня у системі бойового хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 04–05 січня 2021 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2021. – Ч. 2. – С. 960–975.
Єрьоменко Е. А. Система градації в бойовому хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 04–05 січня 2021 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2021. – Ч. 1. – С. 561–574.
Єрьоменко Е. А. Екзаменаційна програма для підвищення кваліфікації в бойовому хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 04–05 січня 2021 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2021. – С. 937–952.
Єрьоменко Е. А. Технічний арсенал прийомів програми бойового хортингу / Е. А. Єрьоменко // Бойовий хортинг та діяльність правоохоронних органів України : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 14–15 листопада 2019 р., м. Ірпінь / Мін-во фінансів України, Університет ДФС України [та ін.]. – Ірпінь, 2019. – С. 1165–1183.